Меню Закрити

Дистанційне навчання – що це?

Дистанційна освітаце форма навчання, при якій учень знаходиться на відстані від педагога, і (або) навчальних засобів і освітніх ресурсів.

В даний час ця форма навчання припускає, як правило, наявність в учня і педагога доступу до Інтернету, телекомунікаційного обладнання та ПК (комп’ютер, ноутбук, смартфон, планшет і т. д.)

Однак, можуть бути варіанти обміну матеріалами та інформацією в неелектронній формі. Це може бути поштове посилання або особиста передача даних на паперових або електронних носіях.

Кому підходить дистанційна освіта?

woman wearing blue jacket sitting on chair near table reading booksБудь-яка людина при бажанні може здобувати освіту в дистанційному форматі. Для тих, хто обмежений у можливості відвідувати навчальний заклад очно в силу проблем зі здоров’ям або іншими обмеженнями мобільності, таке навчання – найоптимальніший вибір.

Однак, все частіше вибір на користь дистанційного навчання роблять батьки і діти, які мають реальні можливості вчитися в очній загальноосвітній школі.

Ось їх основні аргументи на користь дистанційної освіти:

  • Завантаженість дитини в плані ранньої профорієнтації – спортивні секції, змагання, музичні та балетні школи, художні школи – займають велику частину дня, тому займатися в загальноосвітній школі очно не завжди представляється можливим.
  • Робота батьків пов’язана з тривалими відрядженнями, або від’їздом за межі місця проживання і навчання дитини на тривалий період. При цьому часто є можливість взяти дитину з собою. Відповідно, дистанційний формат навчання в цьому випадку краще пропусків занять або перекладу в інші навчальні заклади, часто за межі України.
  • Батьки і дитина живуть за межами України, але є громадянами України і хочуть отримати для дитини українську освіту.
  • Батьки і діти живуть в Криму або зоні АТО і не мають можливості відвідувати школу на підконтрольних Україні територіях.
  • Батьки не хочуть соціалізувати дитину в рамках класу і одноліток, які їм пропонує очна школа, або дитина не може адаптуватися в класі або школі, в якій йому доводиться вчитися.
  • Батьки хочуть контролювати процес навчання дитини на будь-якому етапі навчання у зручний для них час. Як правило, в очній школі такої можливості немає.
  • Батьки вважають, що результати навчання дитини дуже упереджені і залежать від персонального ставлення вчителя в учня, що в форматі дистанційної освіти можна мінімізувати.

Звичайно, це не всі причини, чому батьки і діти вибирають дистанційний формат, але ці називаються найчастіше.

Навіщо мені дистанційна підтримка в звичайній школі?

black and white blackboard business chalkboard

Кожній дитині, частіше або рідше, доводиться пропускати заняття. Це можуть бути пропуски через хворобу, участь у виїзних заходах, погодні умови, і маса інших причин. Кожна дитина знає, що чим більше пропустив, тим складніше надолужувати пропущений матеріал.

Для того, щоб максимально скоротити прогалину в знаннях внаслідок невідвідування уроків потрібна дистанційна підтримка. В принципі, дитина, сидячи вдома може повністю компенсувати матеріал пропущених занять ресурсами і елементами курсу. При цьому, якщо пропуск не тривалі за часом, йому досить базового матеріалу і вправ для самопідготовки, які перевіряються системою автоматично.

Якщо дитина все-таки не може самостійно освоїти матеріал, він має можливість зв’язатися з учителем, використовуючи систему особистих повідомлень безпосередньо з курсу, і поставити вчителю питання, що його цікавить.

Це змішаний формат навчання, він не вимагає значних тимчасових вкладень з боку вчителя і входить в рамки загальної освіти в школі, тобто є безкоштовним для учня очної школи.